Fudbaleri Barselone savladali su Almeriju rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici 13. kola španske LaLige u kojoj se Đerar Pike oprostio od aktivnog igranja fudbala.

Proslavljeni štoper je pre dva dana najavio da će mu ovaj meč biti poslednji u karijeri, pa se pun “Kamp Nou” transparentima i porukama oprostio od kapitena.

Svi igrači su na početku izašli sa brojem tri koji je nosio Pike, a on je na teren izašao sa svojim sinovima Sašom i Milanom.

Pike je za Barselonu igrao 12 godina i za to vreme osvojio tri Lige šampiona, Superkup Evrope, Svetsko prvenstvo za klubove, osam LaLiga, sedam Kupova Kralja, šest Superkupova Španije…

Zamenjen je u 85. minutu kada je dobio ovacije kompletnog stadiona.

Kada je reč o samoj utakmici, Barselona je trijumfovala sa dva gola u drugom poluvremenu.

Strelci su bili Usman Dembele u 48. i Frenki de Jong u 62. minutu za konačnih 2:0.

Barselona je sada na prvom mestu na tabeli sa 34 boda, dva više i utakmicom više od Real Madrida.

Almerija je na 15. poziciji sa 13 poena.

U sledećem kolu Barselona će gostovati Osasuni, dok će Almerija dočekati Hetafe.