U noći sa četvrtka na petak odigrano je kompletno 10. kolo južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a nastavak maksimalnog niza upisao je Brazil.

Brazilci imaju utakmicu manje jer je meč protiv Argentine odgođen, no u preostalih devet utakmica ostvarili su maksimalnih 27 bodova i već ih možemo smatrati učesnicima Mundijala.

Brazil je do pobjede sinoć došao preokretom na gostovanju Venezueli rezultatom 3:1. Eric Ramirez je u 11. minuti doveo Venecuelance u vodstvo, no nastavak donosi preokret.

Prvo je Marquinhos poravnao u 71. minuti, da bi Brazilcima pobjedu donijeli golovi u završnici susreta. Gabriel Barbosa je poravnao u 85. minuti, a konačnih 1:3 u petoj minuti nadoknade postavlja Antony.
Argentina nije uspjela slomiti otpor Paragvaja, pa je meč završen bez pogodaka.

Lionel Messi je imao vatren doček ispred stadiona, u kojem su učestvovali čak i domaći navijači, no ipak je na kraju ostao bez dva boda. Međutim, Argentina je i dalje u sjajnoj poziciji u borbi za Mundijal.

Sve bliže Mundijalu je i Ekvador koji je do bitnog trijumfa došao na svom terenu protiv Bolivije (3:0), dok je Peru zadržao šanse savladavši Čile rezultatom 2:0. U duelu selekcija koje očekuju direktan plasman na Svjetsko prvenstvo Urugvaj i Kolumbija su odigrali bez golova.