Nogometaši Manchester Cityja ubjedljivim trijumfom rezultatom 5:1 na gostovanju Wolverhamptonu stavili su jednu ruku na trofej prvaka Engleske.

City je na krilima nevjerovatnog Kevina de Bruynea došao do pobjede rezultatom 5:1 i tako popravio gol-razliku i vjerovatno osigurao titulu ukoliko s Liverpoolom ekipa bude poravnata na vrhu po broju bodova.

Prvi gol De Bruyne postiže u sedmoj minuti, a onda do odlaska na odmor postiže još dva (16. i 24. minut). U međuvremenu je Leander Dendoncker postigao gol za 1:1.

U 60. minuti sjajni Belgijanac postiže i četvrti gol čime je stavio tačku na nevjerovatan susret. Do kraja susreta je Raheem Sterling postavio konačnih 1:5.

Sada City ima tri boda više od Liverpoola na dva kola do kraja. Međutim, ima i sedam golova bolju gol-razliku tako da se Liverpool teško može nadati tituli i da City izgubi jedan meč.

U utakmicama odigranim ranije Chelsea je savladao ekipu Leedsa rezultatom 3:0, dok je istim rezultatom Leicester bio uspješan protiv Norwicha. Watford i Everton su odigrali bez golova.

Rezultati i strijelci:

Leeds – Chelsea 0:3 (Mount 4′, Pulišić 55′, Lukaku 83′)

Leicester – Norwich 3:0 (Vardy 54′, 62′, Maddison 70′)

Watford – Everton 0:0

Wolves – Manchester City 1:5 (Dendoncker 11′ / De Bruyne 7′, 16′, 24′, 60′, Sterling 86′)