Košarkaši Dallas Mavericksa sinoć su u šestoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA play-offa pobijedili Phoenix Sunse rezultatom 113:86 i u seriji na četiri pobjede izjednačili na 3-3.

Odlučujući sedmi meč na rasporedu je u nedjelju u Footprint Centru u Phoenixu, a vrijedi istaći da su do sada obje ekipe pobijedile na domaćem terenu.

Dallas je sinoć slavio bez mnogo drame budući da su u trećoj četvrtini imali veliku prednost (94:72) pa je posljednja četvrtina bila tek određivanje posla.

Ekipu je do pobjede predvodio sjajni Slovenac Luka Dončić s 33 poena, 11 skokova, osam asistencija i četiri ukradene lopte, dok je kod gostiju Deandre Ayton postigao 21 poen uz 11 skokova.

U drugoj utakmici večeri, košarkaši Miami Heata izborili su finale play-offa Istočne konferencije nakon što su na gostovanju pobijedili Philadelphia 76erse s 99:90 i u seriji na četiri pobjede slavili sa 4-2.

Goste je do pobjede predvodio Jimmy Butler s 32 poena, osam skokova i četiri asistencije, a najbolji igrač u domaćim redovima bio je Joel Embiid s 20 poena i 12 skokova.

Heat će u finalu Istoka igrati protiv pobjednika serije između Milwaukeeja i Bostona gdje branitelj naslova Bucksi trenutno vode s 3-2.

Rezultati:

Istočna konferencija – polufinale

Philadelphia 76ers – Miami Heat 90:99 (Miami se plasirao u konferencijsko finale rezultatom 4-2)

Zapadna konferencija – polufinale

Dallas Mavericks – Phoenix Suns 113:86 (U seriji na četiri pobjede rezultat je 3-3)