Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Porto sa 2:1 posle neverovatne drame viđene u Španiji, dok je Klub Briž iznenadio Leverkuzen u Grupi B (1:0).

Atletiko je umalo kiksnuo već u prvom kolu Lige šampiona, ali je na kraju upisao tri boda posle meča koji se teško može opisati rečima.

Gosti su imali nekoliko prilika da postignu gol u prvom poluvremenu, ali pretile su i “jorgandžije” u više navrata.

Na pauzu se otišlo bez golova, a u 50. minutu je bilo 1:0.

Gol je postigao Koke, ali je ubrzo Simon Marčinjak isti poništio jer mu je VAR dojavio da je bio ofsajd.

Dve velike šanse Portugalci su imali do kraja meča, ali lopta nije htela u gol.

Situacija se zakomplikovala u 82. minutu kada je napadač gostiju Mehdi Taremi dobio drugi žuti karton.

I to zbog simuliranja u kaznenom Atletika!

Ušao je Porto u defanzivu, ali je utakmica produžena ogromnih 9 minuta zbog povrede Otavija kojem se dugo ukazivala pomoć.

Atletiku nije bilo potrebno svih devet, već samo dva, da baci goste pod “hladan tuš”.

Migel Ermoso je došao do lopte u gužvi, a onda uz mnogo, mnogo sreće uspeo da postigne gol nakon što je lopta prevarila golmana Porta jer je značajno promenila pravac nakon šuta.

“Jorgandžije” su pobedu već proslavile. Imali su 1:0 i igrača više, igrali na domaćem terenu i protivnika bacili u nokdaun.

Meč je bio praktično gotov, a onda…

Rečima je teško opisati kakvu je glupost napravio Ermoso u 95. minutu, nakon što je samo nekoliko minuta ranije postigao gol za 1:0.

Porto je dobio penal, odgovornost je preuzeo Uribe i matirao Oblaka, ali kako.

Slovenački golman je pročitao stranu, praktično već odbranio udarac, ali se lopta nekako promuvala ispod njegovog tela i završila u mreži.

U 101. minutu utakmice koja je produžena devet minuta pao je novi gol.

Atletiko je izveo korner, Vitsel je nadskočio sve i sjajno poslao loptu na drugu stativu, a tu ju je dočekao Antoan Grizman.

Grizman koji je ušao u igru posle 60 minuta i 7 sekundi – i odlučio pitanje pobednika.