Fudbaleri Tottenhama ubjedljivo i lako savladali su Arsenal rezultatom 3:0 u derbiju Sjevernog Londona, a niti u jednom trenutku utakmica nije bila napeta.

Od samog starta Tottenham je krenuo na pobjedu koja bi bila vitalna u borbi za Ligu prvaka. U 22. minuti Cedric Soares faulira Heung-Min Sona, a Harry Kane je siguran s bijele tačke.
Indisponirani Rob Holding napravio je dva žestoka starta u kratkom periodu i u 33. minuti dobio je crveni karton. Arsenal je tada ostao u problemu, s igračem manje i s golom deficita.

Samo četiri minute kasnije Kane postiže i drugi gol. To je za kapitena i najveću zvijezdu engleskog nogometa 13. gol u derbijima Sjevernog Londona čime je popravio rekord kojeg je sam držao. Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku Tottenham je povisio na 3:0. Ovoga puta se Son upisuje u strijelce nakon što mu se sretno lopta odbila na vrh šesnaesterca.

Uslijedilo je rutinsko čuvanje lopte domaće ekipe, a gosti nisu imali snage zaprijetiti s igračem manje. Izdvajaju se još dva pokušaja domaćeg tima, a u oba navrata Aaron Ramsdale je branio sjajno.

U 80. minuti Martin Odegaard je mogao postići utješni gol za Arsenal, ali mu je Hugo Lloris sjajno odbranio udarac.

Ostalo je 3:0 tako da imamo veliku dramu u borbi za Ligu prvaka. Situacija je sljedeća:

Arsenal ima bod više od Tottenhama dva kola prije kraja, ali i nešto teži raspored. Topnici idu zahuktalom Newcastleu i dočekuju Everton koji se bori za opstanak, dok Tottenham ima Burnley i Norwich do kraja i očekuju se dvije rutinske pobjede. Svaki eventualni kiks Arsenala mogao bi jako koštati Topnike.