Banja Luka

Kastel uskoro dobija kafić, info-centar i suvenirnicu

Kastel uskoro dobija kafić, info-centar i suvenirnicu

U prostoru banjalučke tvrđave Kastel radovi se privode kraju, a prvog dana u mjesecu julu biće i premijerno pokazani novi sadržaji.

Tako će Kastel postati novo mjesto za popiti kafu, kupiti suvenir, ali i kutak za „Turističko-informativni centar“.

„Turistička organizacija Grada Banjaluka prvog jula će u sklopu Kastela otvoriti manifestaciju „Ljeto na Vrbasu“, ali i predstaviti film o našem gradu. Biće tu zanimljivih dešavanja. Tada ćemo otvoriti i u prostoru Kule 1 Turističko-informativni centar“, kaže stručni saradnik u TOBL-u Mladen Šukalo .

Radnici na Kastelu potvrđuju za BL portal da do prvog jula moraju sve završiti, kao i da trenutno uređuju terasu između Kule 1 i Kule 2, kao i stepenice.

„Ponešto se nađe posla u kulama, sve su to manje više finese. Možemo reći da je sve kompletno sanirano, a zatekli smo ove kule u jako lošem stanju. Bilo je i fleka od pokušaja paljevine unutra, svega. Nas raduje što će se odgovornije pristupiti čuvanju svega u okviru Kastela“, kažu radnici uglas koji su zbog posla u okviru banjalučke tvrđave došli iz Srbije.

Takođe, Komisija za izbor najpovoljnijeg ponuđača grada Banjaluka za davanje u zakup poslovnog prostora u Kuli 2, koja se nalazi u okviru Nacionalnog spomenika srednjovjekovna tvrđava Kastel u Banjaluci, donijela je odluku da se ovaj prostor dodijeli preduzetniku Vladanu Tepiću, vlasniku „Vault Cafe“.

Riječ je o poslovnom prostoru površine 67,83 kvadratna metra, a početna cijena zakupa iznosila je 23,40 KM po kvadratnom metru sa uračunatim PDV-om. Najpovoljnija ponuda pristigla je od „Vault Cafe“, koji je ponudio zakupninu od 26 KM po kvadratnom metru.

Tepić potvrđuje ove informacije za BL portal, ali i dodaje da je o samom otvaranju kafeteriju još rano govoriti, dok se ne završe sve procedure.

Izvor:bl-portal