Fudbaleri Liverpoola osvojili su FA Cup nakon što su večeras na Wembleyu poslije boljeg izvođenja penala savladali Chelsea (6:5). U regularnom dijelu susreta i tokom produžetaka nije bilo pogodaka.

Chelsea je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu i pravo je čudo kako se Liverpool uspio spasiti, iako su Redsi prvi zaprijetili preko Diaza.
Posebno je nesretan bio Pulišić koji je imao dvije velike prilike, pogodio je i stativu, a svoje dobre šanse u pogotke nisu uspjeli pretvoriti niti Alonso niti Lukaku.

Pulišić i Alonso su nastavili s promašajima i u drugom poluvremenu, a onda je uzvratio Liverpool u tri navrata. U šansama su bili Robertson, Diaz i Jota.

U 68. minuti novu šansu propušta Pulišić, a Chelsea je imao puno sreće u završnici regularnog dijela meča kada svoje ogromne prilike nisu iskoristili Diaz i Robertson.

Za razliku od regularnog dijela meča u kojem smo vidjeli veliki broj prilika, produžeci su donijeli pravu uspavanku pa je bilo jasno da ćemo pobjednika FA Cupa dobiti nakon izvođenja penala. Sretniji i spretniji bili su nogometaši Liverpoola koji su tako osvojili drugi trofej u tekućoj sezoni nakon naslova Liga kupa.

Vrijedi istaći da je najbolji igrač Liverpoola Mohamed Salah teren napustio u 33. minuti žaleći se na povredu te je tako ostavio u šoku navijače Redsa budući da je ostalo samo dvije sedmice do finala Lige prvaka u kojem će igrati protiv Real Madrida.