Fudbaleri Intera savladali su ekipu Porta rezultatom 1:0, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

“Nerazuri” su uz dosta muke slavili na “Đuzepe Meaci”, a pobedonosni gol postigao je rezervista Romelu Lukaku u 86. minutu utakmice.

Izabranici Simonea Inzagija su iskoristili igrača više, posle isključenja Otavija od strane sudije Srđana Jovanovića, te će tako u Portugal 14. marta putovati sa zalihom.

Ove večeri u Milanu na terenu je bio i Marko Grujić, koji je odigrao jako dobar meč, dirigovao je na sredini terena, dobijao duele, međutim, sve to nije bilo dovoljno da se zaustavi Inter.

Inter je krenuo jako od samog starta, lopta je odmah bila u šesnaestercu Porta, koji se malo po malo, ipak, oslobađao pritiska.

View this post on Instagram
A post shared by Sport na B92.net (@b92_sport)

Nije bilo naročito zanimljivih situacija do 13. minuta, kada je Lautaro Martines, posle centaršuta Dimarka, glavom šutirao preko gola.

Argentinac je zapretio i u 18. minutu, ovoga puta posle ubačaja Čalhanoglua, ali je ispred njega dobro intervenisao defanzivac gostiju.

Nakon udarca iz ugla, Čalhanoglu je sa leve strane iz daljine oprobao udarac, ali je golman Diogo Kosta bio na visini zadatka.

Prvi šut ka golu Intera uputio je Marko Grujić u 27. minutu, koji je posle odbitka sa ivice kaznenog prostora loptu poslao preko prečke.

Srpski reprezentativac je imao najbolju šansu desetak minuta kasnije, kada mu je Taremi ostavio loptu petom, a on snažno šutirao. Ipak, Onana je nogama zaustavio taj pokušaj.

Rasplamsala se igra u tim trenucima, u međuvremenu je Inter tražio penal, ali je sudija Srđan Jovanović iz VAR sobe dobio negativac odgovor.

Inter je u poslednjim trenucima prvog dela meča bio nadomak vođstva, ali je udarac Bastonija glavom, refleksno odbranio Kosta.

Nije želeo Porto da se povuče ni u nastavku, a prvi je zapretio Uribe iz daljine, međutim, lopta je otišla preko gola.

Između naleta gostiju, Barela je bio blizu gola, ali je Porto potom imao dve jako dobre kontre, a istakao se Onana.

Prvo je zaustavio Taremija, jednom, pa drugi put, a lepo je reagovao i kod šanse Galena.

Inter je u finišu preuzeo kontrolu, imao inicijativu, a posle voleja Barele, Lukaku je bio neodlučan, pa je i šansa za domaće propala.

Poslednjih petnaestak minuta italijanski tim je igrao sa igračem više, pošto je Jovanović dao drugi žuti karton Otaviju, zbog gaženja Čalhanoglua.

Domaći su brojčanu prednost iskoristili, a junak je bio rezervista Romelu Lukaku, koji je iz drugog pokušaja, savladao Dioga Kostu i tako doneo pobedu Interu.