Fudbaleri Milana novi su prvaci Italije! Rossoneri su u okviru posljednjeg 38. kola Serije A slavili na gostovanju protiv Sassuola 3:0 i osvojili prvu titulu nakon 11 godina i ukupno 19. u svojoj istoriji.

Milanu je prije posljednjeg kola za osvajanje titule dovoljan bio i bod s obzirom da su imali dva boda više i bolji međusobni omjer od Intera, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu.

Strijelac dva gola bio je sjajni Olivier Giroud u 17. i 32. minuti, a za 3:0 je pogodio Kessie u 36. minuti. Zanimljivo, sva tri puta asistent je bio sjajni Rafael Leao.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nastalo veliko slavlje pristalica Milana.
Istovremeno su igrali Inter i Sampdorija, a iako su Nerazzurri slavili 3:0, njihova pobjeda bila je pirova. Dvostruki strijelac za domaće bio je Joaquin Correa u 55. i 57. minuti, dok je jedan gol postigao Ivan Perišić.