Reprezentacija Španije kvalifikovala se za finalni turnir Lige nacija kao pobednik grupe 1 A Lige nacija.

U direktnom okršaju za prvo mesto u grupi Španci su kao gosti na stadionu Munisipal u Bragi pobedili Portugal sa 1:0 (0:0).

Strelac pobedonosnog gola bio je Alvaro Morata u 88. minutu susreta.

Mora se reći da je to bila odlična akcija španskog tima u samom finišu susreta, Karvahal je sjajno centrirao, Niko Vilijams pred giolom dočekao loptu glavom, spustio je do Morate koji je sa metar od gola zakucao u mrežu.

Bio je to pravi šok za domaćine i njihovu zvezdu tima, Kristijana Ronalda koji je odigrao svih 90 minuta iako je bilo najava da neće početi susret.

Ovom pobedom Španija se na završnom turniru Lige nacija pridružila Hrvatskoj, Italiji i Holandiji.

U prvom delu susreta, najbolje prilike imali su Žota u 33. minutu kada je pogodio stativu, i osam minuta kasnije, na suprotnoj strani Feran Tores koji je pogodio prečku.

Ronaldo je pokušao u 47. minutu, ali je Unaj Simon odbranio njegov udarac.

Mogao je Portugal do gola u 70. minutu kada je pokušao Ruben Dijas, ali je u poslednji čas izblokiran.

Morata je u 77. minutu imao šansu za Španiju, nije tada uspeo, ali zato jeste 11 minuta kasnije.