MUP: Na skupu “Srbija jedna porodica” oko 207.000 građana

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da se na skupu “Srbija jedna porodica”, ispred Narodne skupštine Srbije, okupilo oko 207.000 građana.
Na javnom okupljanju prisutno je i oko 2.600 motociklista – bajkera.
Ministarstvo je posebno istaklo da je javno okupljanje uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je policiji omogućilo da unaprijed isplanira i sprovede sve bezbjednosne mjere.
Kako se navodi, skup protiče mirno i bez incidenata, što predstavlja još jedan dokaz da preventivne mjere i profesionalan rad policije, u saradnji sa građanima, daju najbolje rezultate.
Radi obezbjeđivanja nesmetanog održavanja skupa i očuvanja javnog reda i mira, policija je preduzela niz preventivnih mjera i, na osnovu bezbjednosne procjene, planirala aktivnosti iz svoje nadležnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova poručilo je da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbjeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbjednost svih učesnika, kao i javni red i mir.


