Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Dalas Maverikse rezultatom 109:100 u trećem meču finala Zapadne konferencije.

Golden Stejt Voriorsi uspeli su da dobiju i treći meč finalne serije protiv Dalas Maveriksa i kako se to popularno kaže “izvadili su metlu” jer serija može biti gotova već u narednoj utakmici.

Iako su Voriorsi “oduvali” Mavse samo u prvom meču, druga dva su dobili sa po 9 poena razlike i došli na korak od plasmana u veliko finale, koje nisu igrali od 2019. godine.

Voriorsi su u prvoj rundi preslišali Denver Nagetse, da bi bez prednosti domaćeg terena eliminisali i Memfis Grizlise, a sada u finalu Zapada imaju velikih 3-0 protiv Dalasa koji je izbacio favorizovane Finiks Sanse u drugoj rundi.

Odlično su Voriorsi otvorili meč dobivši prvu četvrtinu zahvaljujući raspoloženom Kleju Tompsonu, a onda su stvari malo počele da se menjaju. Na krilima Spensera Dinvidija i Džejlena Bransona stiže serija Dalasa i preuzima se vođstvo, 34:29.

Uspeli su Mavsi da dođu i do 42:33, a onda sledi serija Karija, Viginsa i Grina od 10:0 i vraćaju se gosti u prednost da bi na poluvremenu vodili rezultatom 48:47 zahvaljujući košu Endrua Viginsa.

U slavno doba “SBDS” Voriorsa se znalo – kada dođe treća četvrtina oni preuzimaju kormilo, tako da je u ovom susretu treća četvrtina podsetila upravo na to, uprkos fantastičnom Luki Dončiću koji je dao sve od sebe..

Postigli su Voriorsi 30 poena za 12 minuta košarke i tu negde sredinom četvrtine stigli i do prvog dvocifrenog vođstva, kada je “Splash Brothers” duet pogodio dva puta uzastopno za 67:56.

Razlika je otišla i na 78:64, ali je Branson sa 4 brza poena uspeo da smanji na 10 poena zaostatka pred početak poslednje četvrtine, u kojoj Maveriksi, ipak nisu uspeli da zaprete ozbiljnije.

U ovoj deonici je Luka Dončić ubacio 21 poen, ali je završio i na posteru i na njegovu žalost Dalas Maveriksi gube rezultatom 3-0 u seriji nakon poraza 109:100.

Luka Dončić je sa 40 poena bio najefikasniji, 26 je dodao Dinvidi, a 20 Džejlen Branson, dok je na drugoj strani Kari upisao 31 poen, 27 Vigins, 19 Tompson i po 10 su imali Grin i Pul.