Fudbaleri Intera rezultatom 3:1 savladali su Cagliari na gostovanju i tako su zadržali kakve-takve nade da dođu do titule prvaka Italije, druge u nizu, a 20. u historiji kluba.

Gostovanje Intera na Sardiniji uslijedilo je nakon što je Milan slavio protiv Atalante i “pobjegao” na pet bodova prednosti uoči posljednjeg kola. Sve osim pobjede Intera večeras značilo bi i da je Milan nakon 11 godina prvak Italije.

Inter je sjajno otvorio utakmicu. Od saomg starta krenula je ofanziva Nerazzurra, a već u 11. minuti gosti su poveli preko Milana Škrinijara, ali je on poništen zbog igranja rukom.

U 25. minuti Matteo Darmian dovodi Inter u vodstvo. Ovoga puta ni VAR nije poništio gol gostiju.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a onda je snalažljivi Lautaro Martinez u 51. minuti povisio na 0:2.

Nadu ekipi sa Sardinije vratio je Charalampos Lykogiannis pogotkom u 53. minuti, ali domaćin do kraja utakmice nije uspio do drugog gola.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko odigrao je 70 minuta u dresu Intera, ali se nije upisivao u strijelce. Do kraja utakmice gosti su postigli još jedan gol preko Martineza i riješili pitanje pobjednika.

Nakon što je kompletirano 37. kolo Serije A, računica je jasna. Ukoliko Milan osvoji bod protiv Sassuola na gostovanju u posljednjem kolu, bit će prvak Italije nakon 11 godina čekanja.

S druge strane, Inter dočekuje Sampdoriju na svom terenu i trebat će mu pobjeda uz poraz Milana na gostovanju Sassuolu.