Fudbaleri Sportinga eliminisali su Arsenal u osmini finala Lige Evrope, posle boljeg izvođenja penala u revanšu u Londonu.

Nakon lisabonskih 2:2 i ovih 1:1 na “Emirejtsu”, Sporting je odneo pobedu rezultatom 5:3 nakon jedanaesteraca.

Tragičar je bio Gabrijel Martineli, kome je Adan u četvrtoj seriji odbranio penal.

Četvrtfinale su, uz Sporting, obezbedili Mančester junajted, Fenerbahče, Juventus, Fejenord, Leverkuzen, Rojal Union i Roma.

Prvi na večerašnjem meču u Londonu su zapretili gosti preko Trinkaa, ali je Arsenal uzvratio konkretno u 19. minutu i postigao gol.

Martineli je imao veliku šansu, Adan je odbranio, a lopta se odbila tačno na nogu kapitenu Granitu Džaki, koji je bio neumoljiv.

Do pauze šansu vrednu spomena imao je samo Gabrijel Žezus, ali je Adan intervenisao dobro.

Sporting je drugo poluvreme otvorio dobro, baš kako je to učinio i u Lisabonu, a u 62. minutu viđen je spektakularan pogodak.

Pedro Gonsalveš je uzeo loptu na centru, malo je povukao i onda maestralno lobovao istrčalog Arona Ramsdejla.

Gosti su nastavili u istom ritmu, Arsenal je bio na konopcima, a prilike su propustili Paulinjo, glavom posle kornera, odnosno Markus Edvards, koji je u situaciji jedan na jedan pogodio u glavu Ramsdejla.

Drama je nastavljena u produžecima, a u prvom najbolju šansu je imao Leandro Trosar, koji je šutirao iz izgledne situacije, ali je Adan loptu skrenuo u stativu.

Španski čuvar mreže je na visini zadatka bio i u finišu drugog produžetka, te je uspeo svom timu, koji je posle crvenog kartona Ugartea ostao sa desetoricom, da obezbedi penale.

I ne samo to, nego je uspeo da zaustavi Martinelija u četvrtoj seriji i tako “prelomi” ovaj dvomeč.

Žreb je na programu u petak od 13.00 časova.