Fudbaleri Real Madrida ostvarili su maksimalnu šestu pobjedu u ovoj sezoni, a oni su u meču 6. kola u velikom madridskom derbiju bili bolji od Atletica rezultatom 2:1 i tako se sa 18 bodova vratili na prvo mjesto.

Atletico je nešto bolje otvorio meč i već u šestoj minuti imao prvu šansu preko Felipea, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Kazna je stigla odmah na drugoj strani, tačnije u 18. minuti. Tchouameni je ubacio, na pravom mjestu je bio Rodrygo koji pogađa za 1:0 i donosi prednost svom timu. Mogao je odmah na drugoj strani Griezmann vratiti stvari na početak, no Courtois je sjajno odbrani, a onda u finišu prvog dijela Kraljevski klub postiže još jedan gol.

Nakon kombinacije Modrića i Viniciusa, Brazilac bježi odbrani Atletica, njegov udarac je odbranio Oblak, ali se lopta odbila direktno na nogu Valverdeu koji iz neposredne blizine pogađa za 2:0 i već na poluvremenu svom timu donosi veliku prednost.

U nastavku je Real mirno čuvao stečenu prednost, iako je Atletico imao veći posjed lopte, a dramu u finišu vratio je Hermoso golom u 83. minuti, no to je u konačnici bilo sve što su domaći igrači uspjeli napraviti. Na kraju, Real je došao do nove, šeste pobjede u ovoj sezoni u isto toliko odigranih mečeva, dok je za Atletico ovo bio drugi poraz.