Stevandić: BH navijačka euforija pretvorena je u srbofobiju; BH mediji ignorišu ovakve događaje

Nakon što se na internetu pojavio video-snimak na kojem grupa muškaraca pali zastavu Republike Srpske uz povike “Tekbir, Alahu-ekber”, predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske dr Nenad Stevandić poručio je da je riječ o još jednom primjeru ispoljavanja srbofobije.
Stevandić je na društvenoj mreži Iks ocijenio da su “idioti BH navijačku euforiju pretvorili u srbofobiju”, navodeći da se napadi na Srbe dešavaju “čak i kada navijaju za BiH”, te da se, kako tvrdi, otimaju, skidaju i pale srpske zastave.
On je istakao i da se, prema njegovim riječima, “vozaju ratne zastave po opštinama u Republici Srpskoj”, te je ocijenio da mediji u BiH ignorišu takve događaje.
Идиоти су БХ навијачку еуфорију претворили у србофобију. Нападају на
Србе чак и кад навијају за БиХ, отимају, скидају и пале српске заставе. Возају ратне заставе по општинама у Српској…
БХ медији игноришу!
Немој послије да буде да нисмо рекли да би то могло скупо да кошта !— Ненад Стевандић (@nenad_stevandic) June 26, 2026
“Nemoj poslije da bude da nismo rekli da bi to moglo skupo da košta”, poručio je Stevandić.
Prema dostupnim informacijama, nije poznato gdje i kada je nastao video-snimak paljenja zastave Republike Srpske.


