Stevandić: Državnik se ne ponižava, jaka država ne kleči

Srbija je danas snažna država koja vodi politiku dostojanstva i više nema potrebu da se bilo kome izvinjava, poručio je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske i lider Ujedinjene Srpske dr Nenad Stevandić, ocjenjujući da je politika izvinjavanja u prošlosti bila dio procesa slabljenja države.
Stevandić je rekao da razliku između nekadašnje i današnje Srbije najbolje pokazuje odnos prema nacionalnim interesima i državnom dostojanstvu.
„Jak državnik se nikada ovako ne ponižava, a jaka Srbija se ne izvinjava. Zato se Srbija prestala izvinjavati , zato što je postala jaka“, rekao je Stevandić.
On smatra da su ranije politike izvinjavanja bile praćene urušavanjem državnih institucija i odbrambenih kapaciteta.
„Oni koji su pravili lošu Srbiju, koji su topili tenkove i uništavali resurse, ostajali su na vlasti zato što su služili stranu agendu i što su se izvinjavali“, istakao je Stevandić.
Govoreći o aktuelnom političkom trenutku, naglasio je da građani danas podržavaju politiku koja počiva na jačanju države i očuvanju njenog dostojanstva.
„Sutra je veliki skup upravo zato što imate državnika koji se ne ponižava, Srbiju koja se ne izvinjava, koja se uzdiže, čvrsta je, jaka i stabilna“, poručio je Stevandić.
On je zaključio da je snaga Srbije danas rezultat politike koja je, kako je naveo, državu vratila na put ekonomskog, političkog i nacionalnog jačanja.


