Stevandić: Forto lažima pokušava preći cenzus, Republika Srpska će uraditi šta hoće

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske dr Nenad Stevandić reagovao je na izjave ministra komunikacija i transporta BiH Edina Forte, nakon što je Forto poručio da Republika Srpska pokušava da prenese nadležnosti Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmjenu podataka na entitetski nivo, što je ocijenio kao nezakonito i neizvodivo.
U odgovoru na te tvrdnje, Stevandić je na mreži X naveo da Forto pokušava preći cenzus lažima i pljuvanjem po Republici Srpskoj.
„Evo ja njemu poručujem da neće uspjeti a Republika Srpska hoće šta god to njemu i sličnim značilo. Zato sikter od Republike Srpske“, naveo je Stevandić.
Форто покушава прећи цензус лагањем и пљувањем по Републици Српској.
Ево ја њему поручујем да неће успјети а Република Српска хоће шта год то њему и сличним значило.
Зато сиктер од
Републике Српске ! pic.twitter.com/TRGkpbURF9— Ненад Стевандић (@nenad_stevandic) June 23, 2026
Podsjećamo Forto je u svom obraćanju naveo da se, kako tvrdi, pokušava osporiti nadležnost državnih institucija u oblasti elektronskog potpisa i digitalne identifikacije, te da će institucije BiH zadržati postojeći zakonski okvir. On je poručio i da „prenos nadležnosti sa države na entitet neće proći“, naglašavajući potrebu usklađivanja sa evropskim standardima.


