Politika

Stevandić: Srbiji zamjeraju samo to što je postala jaka

Stevandić: Srbiji zamjeraju samo to što je postala jaka

Jaka i suverena Srbija predstavlja ključnu garanciju opstanka Republike Srpske i srpskog naroda, poručio je predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske i lider Ujedinjene Srpske dr Nenad Stevandić, ističući da Srbiji danas mnogi zamjeraju upravo to što je postala snažna država.

Stevandić je rekao da je snaga Srbije kroz istoriju uvijek određivala i položaj Republike Srpske.

„Mi smo uvijek zavisili od snage koju ima Srbija. Ako je Srbija jaka i ako ovdje postoji mjesto koje je neprikosnoveno na našoj i na srpskoj strani, onda smo imali šansu“, rekao je Stevandić.

On smatra da je Srbija u prethodnim godinama ostvarila napredak na svim važnim poljima – od ekonomije i infrastrukture do vojske, međunarodnog položaja i razvoja novih tehnologija.

„Ne valja to što je jaka samo. Sve drugo valja. Dobar je autoput, dobra je vojska koja ga brani, finansijska stabilnost, infrastruktura, evropska i svjetska pozicija, praćenje modernih tehnologija – sve je to urađeno“, istakao je Stevandić.

Govoreći o promjenama u Srbiji, podsjetio je na razliku između okupljanja na Gazimestanu 1989. godine i današnjeg vremena.

„Tada nismo imali ništa osim okupljanja. Danas se okupljate na osnovu nečega što je država stvorila. To je potpuno drugačije vrijeme i potpuno drugačija energija“, rekao je Stevandić.

Prema njegovim riječima, upravo zbog jačanja Srbije postoje pokušaji da se oslabi njeno rukovodstvo i naruši državni suverenitet.

„Uvijek je cilj da nemate jake lidere. Ko god je jak, pokušava da mu se skine glava. Ali kada pobijedite sve te pritiske, postajete legalni suverenista i tada vas prihvataju i u Evropi i u svijetu“, zaključio je Stevandić.