Vlada Republike Srpske povećala kvote za zapošljavanje stranih radnika

Vlada Republike Srpske povećala je kvote radnih dozvola za zapošljavanje stranih državljana i lica bez državljanstva u Republici Srpskoj za 2026. godinu.
Na današnjoj sjednici Vlada je dala saglasnost na izmjene Odluke o utvrđivanju kvota, kojima je broj radnih dozvola za produženje već izdatih dozvola povećan sa 500 na 800, dok je kvota za novo zapošljavanje povećana sa 1.500 na 2.200.
Naime, pored ove odluke Vlada Republike Srpske je danas, 25. juna, na 16. sjednici donijela Uredbu o objedinjenom izvještaju o poslovanju javnih preduzeća.
“Osnovni razlog za donošenje ove uredbe jeste potreba da se na jedinstven i precizan način urede sadržaj, način izrade, rokovi i postupak dostavljanja objedinjenog izvještaja o poslovanju javnih preduzeća”, navode iz Vlade.
Takođe, Vlada je donijela i Uredbu o Jedinstvenom informacionom sistemu za koordinaciju nadzora javnih preduzeća u Republici Srpskoj, a usvojen je i Nacrt programa javnih investicija Republike Srpske za period 2027-2029. godina.


