Region

Vučić: Zvučnog topa nije bilo, svi koji to tvrde znaju da lažu

Vučić: Zvučnog topa nije bilo, svi koji to tvrde znaju da lažu

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon otvaranja XXI Svjetskog kongresa ekonomista Međunarodne ekonomske asocijacije, a jedna od tema bio je i tzv. zvučni top.

Vučić je, odgovarajući na pitanje o, kako je rekao, lažima blokadera o „zvučnom topu“, što je, prema navodima, potvrdila i britanska štampa, izjavio da neće komentarisati pojedinačne članke jer mu je najvažnija istina.

„Danas sam vidio da su na Šolakovim medijima rekli da je riječ o izmišljotini“, rekao je Vučić i podsjetio da su opozicioni mediji tu priču o zvučnom topu gurali godinu dana. Istakao je da blokaderi imaju platforme za mržnju kojima, kako je naveo, ubjeđuju narod u ono što plasiraju.

„Oni su promašili godinu u optužbama, šta treba svaki dan da izlazim i demantujem. Kako da prestane ta kampanja, šta je to što protivnici mogu da nam kažu. Da nam kažu da je bolja plata od 300 evra nego 1050? Da nam kažu da su bolje manje penzije od većih? Da kažu da je bolje kada imate nula urađenih pruga ili kada imate stotine kilometara pruga i puteva? Da kažu da je bolje da nemamo stadione nego da imamo? Oni su nula bolnica izgradili za 12 godina. Nula! Mi smo već sada izgradili preko 211 objekata, i gradi se još 35. Pošto to ne možete da kažete, onda morate da sipate mržnju. Imate svoje platforme za mržnju, i kada one to pojačaju, dio ljudi misli da je to istina“, kazao je Vučić.

On je poručio da „zvučnog topa u upotrebi nije bilo“ i da, kako tvrdi, svi koji o tome govore znaju da ga nije bilo, ali ipak žele da uvjere javnost u suprotno.

„Oni koji nemaju nikakvu podršku naroda danas moraju da budu žešći i snažniji u lažima protiv nas nego sami studenti blokaderi. Svi će da se ređaju, da glume heroje, iako svi znaju da nije bilo zvučnog topa“, dodao je.

Vučić je rekao da je spreman da se uključe bilo koje službe koje bi to istražile, te da je uvjeren da opozicija na to neće pristati.

„Kažu da sam rekao FBI i FSB, ne, i jedni i drugi su pozvani. I evo ja pozivam ponovo i FBI i sve evropske službe. Tada, zbog neobjektivnosti pojedinih iz Evrope, zvali smo Amerikance i Ruse. Bortnikov, šef FSB-a, stavio je svoj potpis da toga nije bilo. Vi nam recite koju službu da pozovemo, mi ćemo je zvati. I ko god da dođe reći će vam da nije bilo zvučnog topa. Ne možete da izmislite nešto što se nije dogodilo“, istakao je Vučić.

„Svi ti koji nemaju nikakvu podršku naroda danas moraju da budu žešći u lažima protiv nas. Svi će da se ređaju, da glume heroje, iako svi znaju da nije bilo zvučnog topa“, rekao je, dodajući: „Jedva čekam da idem u zatvor zbog zvučnog topa, jer je to nešto najsmješnije.“

Takođe je naveo da državni organi, kako tvrdi, znaju odakle je ta priča potekla, ali da će se time baviti nadležni organi.

„Da ne daj Bože pobijede oni koji su Srbiju razarali, za tri dana bi zaboravili te priče, zato što znaju da lažu“, kazao je.

Govoreći o napadu na automobil sina Dinka Gruhonjića, Vučić je rekao da to najoštrije osuđuje i da traži od nadležnih organa da pronađu počinioce.

„Svakako to osuđujem i zahtijevam od nadležnih organa da hitno nađu počinioce. Srbija mora biti sigurna za sve ljude. Mogu da mislim sve najgore o idejama Dinka Gruhonjića, ali to ne znači da bilo ko ima pravo da se sa njim i njegovom porodicom tako obračunava“, rekao je Vučić.

Govoreći o ranijim izjavama, dodao je da, kako je naveo, „bes prešao na drugu stranu“.

„A što se tiče njegovih prijetnji, to što je Gruhonjić nama prijetio nasiljem, nikoga na svijetu ne opravdava da nad njime čini nasilje. Ja znam da je bes prešao na drugu stranu. Vidjećete u subotu, biće najtopliji dan ove godine, biće mnogo ljudi, i na moju žalost, ljudi koji su bijesni zbog svih laži i prevara“, naveo je.

Istakao je i da, uprkos svemu, želi smirivanje tenzija.

„Ja želim da vidim ljude koji žele da saslušaju put u budućnost. Mi smo svi jedna porodica. Ne moramo ni mi da budemo u svemu u pravu. Ali svejedno, mi smo jedna porodica i moramo da živimo u miru. Svakako, najoštrije osuđujem svako nasilje“, zaključio je Vučić.

Izvor:b92