Ekipa Arsenala ostvarila je veliku pobjedu u borbi za Ligu prvaka, a oni su danas kao gosti slavili protiv Aston Ville rezultatom 1:0 u susretu 30. kola Premiershipa.

Arsenal puno bolje otvara meč i već u trećoj minuti preko Smith Rowea je mogao doći u vodstvo, ali je ovaj mladi veznjak šutirao preko gola, da bi isti igrač u 19. minuti propustio još jednu šansu, no tada je šutirao pored gola.

Ipak, u 30. minuti gosti dolaze do zasluženog vodstva. Lopta se odbila do Sake koji je ostao sam na vrhu kaznenog prostora, a onda preciznim udarcem ovaj sjajni mladi Englez pogađa za 1:0 i donosi prednost Topnicima. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Villa s nešto više energije igrala u napadu, no Arsenal se dobro branio i nije im dozvoljavao da naprave pritisak i stvore izglednu šansu, a izdvajamo tek pokušaj Watkinsa u 68. minuti kada je pogodio stativu.

Do kraja meča Arsenal je čuvao i sačuvao prednost te osvojio tri boda, a oni su sada povećali razliku u odnosu na petoplasirani Manchester United i ona iznosi četiri boda. Uz to Topnici imaju i još jedan meč manje.

Aston Villa ostaje na devetoj poziciji sa 36 osvojenih bodova.