Fudbaleri Borca iz Banje Luke ostvarili su prvu pobjedu u ovoj sezoni m:tel Premijer lige BiH, a oni su danas u susretu 3. kola pobijedili Posušje u gostima rezultatom 2:0.

Od prve minute igralo se vrlo dinamično s obje strane, a prvu šansu bilježimo u 10. minuti kada je Mrkaić nakon asistencije Zakarića šutirao pored gola, da bi domaći nogometaši uzvratili u 15. minuti kada je udarac Jovića iz slobodnog udarca odbranio Pavlović.

Odlučujući trenutak utakmice desio se u 38. minuti. Nakon jedne duge lopte, došlo je do nesporazuma između štopera Posušja Pavlovića i golmana Kukića, nakon čega je defanzivac domaće ekipe, umjesto da pusti loptu, pokušao da je vrati do svog istrčalog golmana. Tako je, umjesto njemu u ruke, loptu poslao u svoju mrežu i donio prednost Borcu.

Trenutak kada je Pavlović poslao loptu u svoju mrežu (Foto: Screenshot/Arena Sport)
Borac je u 72. minuti mogao riješiti utakmicu, ali Mrkaić nije uspio realizovati izglednu šansu za goste iz Banje Luke.

Konačnih 2:0 postavio je Meleg u sudijskoj nadoknadi pa je tako Borac došao do prve pobjede u ovoj sezoni, nakon što su u prvom kolu remizirali protiv Sloge te nakon toga izgubili od Sarajeva sa 3:1. Ovo je i za trenera Nenada Lalatovića prva pobjeda u Premijer ligi BiH.

S druge strane, za Posušje je ovo prvi poraz u sezoni nakon što su ranije remizirali protiv Veleža. U narednom kolu Posušje će igrati protiv Sarajeva, a Borac protiv Igmana.