U derbi susretu 6. kola m.tel Premijer lige BiH fudbalerii Borca su kao domaćini u Bosanskom Novom pobijedili ekipu Željezničara rezultatom 2:1 i poravnali su se na tabeli s vodećim ekipama.

Željezničar je ipak prvi prijetio u 5. minuti. Santos je napravio fantastičan prodor, dodao do Štilića koji je proigrao Haračića, ali je usamljeni napadač Plavih oklijevao i nije odmah šutirao. Lopta je u nastavku akcije stigla do Santosa koji je iz teške situacije pogodio stativu.

Borac je poveo iz prve prave akcije u 14. minuti, a autogol je postigao Vego. Zakarić je dobro prošao po lijevoj strani i centrirao, a lijevi bek Željezničara je sproveo loptu u svoju mrežu.

Kiša i natopljen teren pravili su velike probleme objema ekipama, a u 34. minuti Borac je imao novu šasnu. Kulašin je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za Tatara, ali njegov šut je u korner izblokirao mladi Drina.

Ipak, u 41. minuti Borac je udvostručio vodstvo. Aleksandar Vojnović je ostao usamljen na drugoj stativi nakon kornera i pogodio je glavom za 2:0. Borac je mogao i do trećeg gola u 45. minuti, ali je Bender dobro odbranio udarac Zakarića.

Željezničar je u nastavku izmjenama pokušao promijeniti tok igre, ali to im nije uspjelo. Najbliži golu bio je Borac u 61. minuti kada je Kulašin izašao sam pred Bendera, ali je pokušao s lob-udarcem koji je otišao pored gola.

Tračak nade gostima vratio se u 77. minuti kada je Vojnović je povukao Štilića s leđa, nakon čega je opravdano dosuđen jedanaesterac.

Štilić je preuzeo odgovornost i sigurno je pogodio za 2:1, ali Željo do kraja nije imao snage da izjednači i Borac je ipak zasluženo slavio u derbiju.

Borac će u narednom kolu gostovati Leotaru, dok Željezničar u velikom derbiju dočekuje Sarajevo.