Košarkaši Denver nagetsa pobedili su u Koloradu ekipu Sakramento kingsa 117:96 u utakmici regularnog dela NBA sezone. Najbolji centar sveta, Nikola Јokić upisao je četvrti tripl-dabl u nizu.

Denver je u seriji pobjeda kojima polako prilazi prvoj poziciji Zapadne konferencije. Minesota timbervulvsi su sada na samo dva trijumfa zaostatka.

Nikola Јokić je sa 14 poena, 14 skokova i 11 asistencija upisao 124. tripl-dabl ukupno, a 19. u ovoj sezoni.

Učinci najboljeg centra na svijetu na posljednjim utakmicama:

21 poen – 19 skokova – 15 asistencija

29 poena – 15 skokova – 14 asistencija

32 poena – 16 skokova – 16 asistencija

14 pona – 14 skokova – 11 asistencija

Sakramento je bolje otvorio utakmicu. Gosti su tokom većeg dijela prve dvije četvrtine vodili protiv rivala, a u jednom trenutku su imali i 15 poena razlike.

Trenuci u kojima je kingse stao čut na polovini drugog perioda ispostaviće se bili su kobni po ekipu Majka Brauna.

Denver je iskoristio ovaj period da prvo stigne do poravnanja, a potom i povede sa 10 razlike na poluvremenu.

Od ovog trenutka do kraja meča, domaći košarkaši nastavili su da povećavaju prednost koja je minut prije kraja treće četvrtine iznosila 32 poena razlike. Nagetsi su spustili ritam igre u odlučujućih 12 minuta, ali se njihovo vođstvo nije značajnije smanjilo.

U timu Majka Melouna najefikasniji bio je DŽamal Mari sa 32 poena, Eron Gordon je dodao 17, Koldvel-Poup je doprinio ekipi sa 16, Јokić je ubacio pomenutih 14, koliko je dodao i Porter Džunior.

U ekipi Sakrameta dvocifreni su bili: Kigan Mari sa 21 poenom, Duarte sa 18, Malik Monk sa 14 i Domantas Sabonis sa 13 poena.