Fudbaleri Liverpula i Reala priredili su pravi spektakl u prvoj utakmici osmine finala u Ligi šampiona.

Sedam golova i istorijska pobeda Reala koji je sa 0:2 uspeo da okrene na neverovatnih 5:2 i tako praktično reši duel!

Nikada Liverpul nije primio toliko golova u elitnom takmičenju na svom stadionu, ali i to se desilo.

Ostalo je da Real 15. marta na revanšu u Madridu potvrdi prolaz među osam, ali ako budu bili ovako efikasni, neće imati problema.

Kao nedavno u dueli Lige Evrope između Barselone i Mančester junajteda, tako i sada, u novom sudaru engleskih i španskih džinova dobili smo – kolosalan fudbal.

Repriza prošlogodišnjeg finala, duel dva tima koja su osvojili ukupno 20 titula prvaka kontinenta i bilo ja jasno, takav meč nije mogao da razočara, čak ni one najneutralnije pristalice igre.

Liverpul je krenuo u svom stilu, visok presing, vatreno, furiozno i već u četvrtom minutu Salah je proigrao Darvina Nunjeza koji je efektno petom poslao loptu u mrežu Reala za 1:0!

Imao je Salah šansu u 12. minutu, tada je za malo bio neprecizan, da bi mu se dva minuta kasnije upornost isplatila.

Tibo Kurtoa je napravio početničku grešku, prosto je poklonio loptu Salahu koji ga je napao i Egipćanin je poklon pretvorio u vođstvo od 2:0.

Delovalo je tada da je Real na konopcima, stvarno su Španci izgledali poput grogiranog boksera, ali je to kratko trajalo.

Igrao se 21. minut kada je Vinisijus Žunior pronašao sebi prostor za udarac iskosa sa leve strane i pogodio za 2:1.

Smenjivali su se talasi napada sa obe strane, Liverpul je mogao do novog gola u 25. minutu kada je Militao izbacio loptu sa gol linije, da bi Vinisijus u 31. i Valverde minut kasnije oprobali šuteve i testirali Alisona.

Upornost gostiju se isplatila u 36. minutu i opet smo na delu videli nestvaran kiks golmana, koji kao da je nekako usud u mečevima dva tima.

Sada je Alison Beker bio krivac, napucao je u leđa Vinisijusa i lopta se odbila u mrežu Liverpula, 2:2.

Da Robertson uklizavanjem u prvom minutu nadoknade nije sprečio najgore, Real je mogao i do potpunog preokreta, ali trebalo je u ovom meču ostaviti nešto i za drugo poluvreme.

I tek što je počelo, u 47. minutu, Modrić je izveo prekid, pogodio u glavu Edera Militaoa, i to je bilo 2:3!

Šta se desilo sa Liverpulom posle dva gola prednosti, teško je objasniti. Možda je najbolje reći, dogodio im se Real.

Kraljevski klub je dodao gas, pojačao ritam i posle 55 minuta postigao je i četvrti gol.

Karim Benzema je šutirao, lopta je zakačila Džoa Gomeza i završila u mreži, ali je gol ipak pripisan francuskom napadaču.

Nije to bilo sve od Karima, on je u 67. minutu još jednu sjajnu akciju Reala pretvorio u pogodak.

Rodrigo ga je proigrao, a on je sjajnim finišom, posle lukavog “lažnjaka” rutinski poslao loptu u mrežu sa desetak metara za velikih 2:5!