Fudbaleri zagrebačkog Dinama nisu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 3:0 iz prvog meča play-offa za ulazak u Ligu prvaka protiv Sheriffa iz Tiraspola pa će Modri takmičenje u Evropi nastaviti igrajući grupnu fazu Evropske lige.

Dinamo u uzvratnom susretu nije uspio postići gol, iako su svih 90 minuta bili puno bolji protivnik od ekipe iz Moldavije. U 77. minuti Modrima je poništen gol Orišića, a treba reći i to da su priliku za igru dobili i naši igrači Amer Gojak i Luka Menalo u finišu susreta.

Salzburg je rutinski odbranio prednost protiv Brondbyja iz prvog meča i ukupnim rezultatom 4:2 (2:1) osigurao prolazak dalje, dok su na meču Šahtara i Monaca produžeci odlučili pobjednika. Bilo je 1:2 nakon 90 minuta za tim Nike Kovača, a Šahtar je golom u 114. minuti došao do poravnanja od 2:2 i zahvaljujući pobjedi od 1:0 u prvom susretu izborio grupnu fazu.

Žrijeb grupne faze bit će održan u četvrtak u Istanbulu u 18:00 sati. Bit će prikazan uživo na kanalima Arene Sport, a alternativno ga možete gledati na web stranici UEFA-e.

U grupnoj fazi Lige prvaka će igrati:

Pot 1: Chelsea, Bayern Munich, Manchester City, Atletico Madrid, Villarreal, Inter Milan, Sporting Lisbon, Lille.

Pot 2: Real Madrid, Barcelona, Juventus, Manchester United, Paris Saint-Germain, Liverpool, Sevilla, Borussia Dortmund.

Pot 3 ili 4: Porto, Ajax, RB Leipzig, Atalanta, Zenit Saint Petersburg, Šahtar, RB Salzburg, Benfica, Bešiktaš, Dynamo Kiev, Sheriff Tiraspol, Club Brugge, Milan, Wolfsburg, Young Boys i Malmo.