Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović zahvalila se domaćinima u Gradskoj upravi najkon sastanka i poručila da je tu za dobrobit građana.

Ona je poručila da će biti izgrađena škola u naselju Ada i napomenula da se apelovalo da se riješe imovinsko-pravni odnosi za izgradnju trafo stanice. Pomenukla je i neke druge važne projekte.
“Želimo da od Manjače napravimo veliki turistički centar. Takođe, čitav niz godina smo intervenisali kada je riječ o studentskim domovima. Ovdje smo danas, u Banjaluci, najvećem i najvažnijem gradu Srpske koja je strateški važna”, poručila je Cvijanović.

Razgovarali smo o konkretnim projektima koji će unaprijediti život građana, poručio je nakon sastanka srpski član Predsjedništva Milorad Dodik.
“Moramo da rehabilitujemo sve velike projekte koji će ovaj gradu učiniti još većim. Biće završen i projekat zaobilaznice oko Banjaluke prema Mrkonjić Gradu”, poručio je Dodik i naglasio da će obezbijediti siguran Grada za građane, bez kriminalnih bandi.
“Dešavaće se događaji kao sinoć, ali će biti izolovani i sankcionisani”, rekao je Dodik i naglasio da je Vlada značaj novac uložila u Banjaluku koji je doprinio izmjeni njegovog imidža, a nastavće da finansira takve projekte.
I premijer Srpske radovan Višković zahvalio se gradonačelniku na korektnom razgovoru.
,Nije bilo pitanja ni nametanja oko tema oko kojih se možda razilazimo. Republika Srpska se nije maćehinski odnosila prema ovom gradu”, istakao je Višković.

On je naglasio da autoput, srpsko- ruski hram, savremeni klinički centar, trebaju Banjaluci, a Vlada ih finansira ili će ih finansirati.
“Prihvatljiv je prijedlog gradonačelnika za obnovu kuće Milanovića, jer je to za dobrobit svih građana Banjaluke ali i za turističku ponudu”, rekao je premijer Srpske i poručio da treba otići do Sarajeva i vidjeti kakve su tamo institucije.
“Mi smo izgradili Administraticni centar Republike Srpske na koji smo ponosni, a koji je bio kritikovan.
Vidjećete ko ja ne putu napretka a ko kaska. Takođe, za porodice poginulih boraca i borce sve kuće koje su izgrađene tokom i poslije rata u Banjaluci biće legalizovane bez naknade, a riječ je o oko 10 hiljada građevina”, rekao je Višković.