Real Madrid je napravio veliki preokret protiv Barselone i slavio je 2:1 (0:1) u El Klasiku.

Ništa nije govorilo da ćemo vidjeti takav rezultat jer je aktuelni šampion Španije igrao mnogo bolje na Olimpijskom stadionu i činilo se da Ćavi opet ima rješenje za Real, ali u drugom poluvremenu smo vidjeli potpuno drugačiju sliku.

Razlog za to je ponovo Džud Belingem. Sjajni engleski vezista, koji je ovog ljeta stigao u Real Madrid za oko 100 miliona evra iz Dortmunda, već je opravdao sumu koja je plaćena za njega pošto bilježi brojke kakvih se ne bi postidio ni Kristijano Ronaldo.

I u meču protiv Barselone je nastavio svoju golgetersku seriju i sa nova dva pogotka je srušio Barselonu. Prvo je u 68. “probušio” mrežu Mark-Andre Ter Štegena sa 18 metara, da bi u drugom minutu nadoknade sa peterca potpisao pobjedu svog tima, ko zna već koji put ove sezone.