Nastavak fudbalskog dana u Ligi1 obeležila je goleada Nanta i Ažaksja u drugom poluvremenu.

Brest je na domaćem terenu savladao Troju sa 2:1 (0:0).

Domaći su stekli prednost u prvom minutu meča preko Honorata, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda (VAR).

Do poluvremena su mreže mirovale, posle čega smo videli čak tri gola.

Del Kastiljo je doneo vođstvo Brestu pogotkom u 55. minutu, da bi Šardone autogolom samo pet minuta kasnije izjednačio rezultat.

Munie sa bele tačke donosi trijumf domaćem timu u 77. minutu, a crveni karton Baldea je ubrzo ugasio svaku nadu Troje da dođe do boda.

Lil je pogotkom Djaloa savladao Anže sa 1:0 (1:0).

Gosti su preko Salame zatresli mrežu Lila u 34. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Samo dva minuta kasnije je Kabelja sjajno uposlio Djaloa koji postiže pogodak za, ispostaviće se, konačnih 1:0 u korist Lila.

Drugo poluvreme obeležio je crveni karton Baleba, koji je domaćima dosta otežao posao da sačuvaju tri boda.

Monpelje i Rems su podelili bodove – 1:1 (0:0).

Čitav meč stao je u poslednjih pet minuta igre kada su i pala oba pogotka.

Najpre je Munetsi doneo vođstvo Remsu u 87. minutu, da bi Delaje u 91. izjednačio rezultat (1:0).

U duelu između Nanta i Ažaksija nije bilo pobednika – 2:2 (0:0).

Posle nešto mirnijeg prvog poluvremena, videli smo čak četiri pogotka u drugom.

Ažaksio je u vođstvo došao preko Belailija u 57. minutu, a Hamuma je devet minuta kasnije udvostručio prednost (2:0).

Nedugo zatim domaći preko Blasa smanjuju zaostatak (2:1), da bi golom Simona u 89. minutu stigli čak i do boda.

Meč između Strazbura i Lorijena je takođe završen bez pobednika – 1:1 (0:1).

Goste je već u petom minutu utakmice Mofi doveo u vođstvo, posle čega su mreže ostale mirne do poluvremena.

Taman kada se činilo da će Lorijen odneti ceo plen iz Strazbura, domaći su u 87. minutu pogotkom Dijaloa izjednačili rezultat (1:1).