Nastavlja Inter da dominira u italijanskom prvenstvu. Leće je stiglo na “Đuzepe Meacu” ali nisu uspjeli da pruže otpor domaćinu koji je rutinski slavio 2:0 (1:0) u 17. kolu Serije A.

Juventus je pobjedom prišao timu Simonea Inzagija na samo bod zaostatka, ali je Inter ekspresno vratio tu razliku na +4. Jan Bisek je iskoristio dodavanje Hakana Čahanoglua i tako donio vodstvo ekipi iz Milana u 43. minutu. Domaćin je dominirao gotovo čitav meč, a Nikolo Barela je u 78. minutu samo potvrdio pobjednika i postavio konačan rezultat na utakmici.

U drugom meču u terminu od 18 časova, Helas iz Verone je slavio protiv Kaljarija 1:0 (0:0) na domaćem terenu. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, dok je drugo poluvrijeme otpočelo crvenim kartonom za gostujuću ekipu. Svega dva minuta nakon isključenja, Siril Engong je postigao pogodak za vodstvo Helasa. Domaćin je bez problema održavao prednost sve do kraja, kada je Milan Đurić zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Helas je ovo pobjedom pobjegao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. poziciji sa 14 bodova, dok Kaljari zauzima 18. mjesto sa 13.