Fudbaleri Italije na stadionu Allianz u Torinu pobijedili su Belgiju rezultatom 2:1 i tako osvojili treće mjesto u ovoj sezoni UEFA-ine Lige nacija.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku meča kada su viđena tri pogotka.

Prvo je u 46. minuti Barella lijepo iz voleja pogodio nakon što mu se lopta poslije kornera odbila direktno na nogu, da bi drugi gol za aktuelnog prvaka Evrope postigao Berardi s bijele tačke u 65. minuti. Prije toga je srušen Chiesa i sudija Jovanović iz Srbije opravdano je pokazao na bijelu tačku.

Činilo se da će Italija bez primljenog gola ostvariti pobjedu, no u finišu meča mladi De Ketelaere lijepo matira Donnarummu i šalje mu loptu kroz noge, no Belgija nije mogla ništa više od utješnog pogotka.

Večeras se na San Siru u Milanu (20:45) igra finalni susret u kojem se sastaju reprezentacije Španije i Francuske, a obje selekcije će imati priliku da osvoje svoj prvi trofej u novom UEFA-inom takmičenju. Pobjednik prvog izdanja Lige nacija bila je selekcija Potugala.