Košarkaši Denver Nagetsa ubedljivo su savladali Čikago Bulse sa 123:101 u okviru NBA lige.

Ekipa iz Kolorada je došla odličnom partijom Nikole Jokića i Majkl Porter Džuniora.

Aktuelni šampion NBA lige se posle poraza od Minesote, vratio na pobedničku stazu, pošto su zabeleženi trijumfi protiv Dalasa i Čikaga.

Pobeda Nagetsa je ostala je u drugom planu, s obzirom da se tokom druge četvrtine povredio Džamal Marej. Još uvek je nepoznato koliko će odsustvovati sa terena.

Nikola Jokić je došao do novog dabl-dabl učinka, pošto je ubacio 28 poena uz 16 skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte za nešto više od 33 minuta igre.

Pratio ga je Majkl Porter Džunior sa 27 poena, šest skokova i dve asistencije, a dvocifren je bio i Eron Gordon sa 15 poena, 12 uhvaćenih i pet podeljenih lopti, dok je Redži Džekson imao 16 poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Vućević sa 19 postignutih poena, Demar Derozan je ubeležio 17, a Dževon Karter 16 poena.

Ekipe su izjednačeno ušle u meč, a onda su Bulsi posle povrede Mareja preuzeli inicijativu u vođstvo u meču (34:40), predvođeni sjajnim Nikolom Vučevićem. Do poluvremena su uspeli da održe i minimalno vođstvo 53:51.

Ipak, Nagetsi su se vratili u meč u trećoj četvrtini, koju su dobili (35:21) i u završnicu ušli sa dvocifrenom prednošću (86:74), da bi do kraja meča zabeležili i ubedljivu pobedu – 123:101.

Srpski centar Nikola Jokić je novom sjajnom igrom bio predvodnik tima, a nedostajala mu je samo jedna asistencija za novi tripl-dabl učinak.

Nagetsi u narednom meču dočekuju Pelikanse, dok Bulsima gostuje ekipa Jute Džez.

Denver je trenutno na skoru 6-1, dok je Cikago nešto lošije počeo sezonu sa dve pobede i pet poraza.