Srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je 22. tripl-dabl u sezoni sa 30 poena, 14 skokova i 11 asistencija u pobjedi Denver nagetsa nad Njujork niksima 113:100 u “Bol” areni.

Poslije rezultatske smjene u prvom poluvremenu, Nagetsi su potpuno preuzeli kontrolu u trećoj dionici i stigli do pobjede.

Presudna je bila treća dionica, koju su domaćini dobili 27:20 i na njoj utabali stazu trijumfa.

Prvi strijelac Denvera na meču bio je Majkl Porter Džunior sa 31 poenom uz osam skokova. Interesantno, bez promašaja za dva – 10/10.

Nikola Jokić je ostvario tripl-dabl sa 30 poena, 14 skokova i 11 asistencija, šutiravši 12/22 iz igre, 6/7 iz igre i 0/1 za tri. Do 22. tripl-dabla u sezoini, odnosno 127. u karijeri, Jokić je mogao da stigne već na poluvremenu. Međutim falio mu je jedan skok uz 16 poena i 10 asistencija.

Džamal Mari se takođe istakao sa 23 poena za Nagetse.

Džejlen Branson je bio prvi strelac Niksa sa 26 poena, uz devet asistencija. Ajzea Hartenštajn je stao na 20 poena, osam skokova i tri asistencije. Kod Niksa nije bilo povređenih Džulijusa Rendla, Prešesa Očijuve i O Dži Anunobija.

Prekinut je niz Niksa od četiri trijumfa, četvrti su na Istoku sa 41-28.

Denver je drugi na Zapadu sa 49-21, a slijedi im duel na gostovanju kod Portlanda, pa susret kod kuće sa Memfisom.