Fudbaleri Villarreala plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču bili bolji od favorizovanog Juventusa. U prvoj utakmicu odigranoj u Španiji bilo je 1:1, dok je večeras Villarreal slavio na Allianz stadionu rezultatom 3:0.

Stara dama je u večerašnji susret krenula žestoko pa su do polovine prvog poluvremena imali tri velike prilike. Sjajni golman Rulli je u dva navrata zaustavio udarce Morate i Vlahovića koji je potom pogodio i prečku.

Vrlo brzo je i Villarreal zaprijetio preko Lo Celsa, ali nije imao sreće. U ostatku prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja pa ni promjene rezultata.

U nastavku utakmice obje ekipe su igrale izuzetno oprezno sve do 76. minute kada je Coquelin pao u šesnaestercu domaćih. Prvobitno je sudija Marciniak odmahnuo na prigovore igrača, ali na nakon provjere VAR-a je ipak dosuđen penal kojeg je u gol pretvorio Moreno.

Krenuo je Juventus potom na sve ili ništa, ali jalovim napadima nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti odličnom Villarrealu koji je pet minuta prije kraja meča postigao i drugi pogodak preko Torresa.
Igra Juventusa se potpuno raspala pa su u sudijskoj nadoknadi primili još jedan pogodak i to ponovo iz penala, a ovaj put strijelac je bio Danjuma za konačnih 0:3.

Žrijeb četvrtfinala Lige prvaka je u petak.