Meč između Atalante i Juventusa je, možda, obećavao, ali su golovi izostali – 0:0.

“Stara dama” je u Bergamu igrala bez srpskog napadača, Dušana Vlahovića zbog povrede, dok je Filip Kostić u igru ušao u 68. minutu.

Možda bi Vlahovićevo prisustvo nešto promenilo, kao što je bio slučaj u poslednjem duelu odigranom na stadionu “Gevis”.

Ove večeri nije bilo pravih uzbuđenja u prvom poluvremenu, a u drugom je Juventus odlučio da brani “nulu”.

Prepustio je u potpunosti posed lopte “Boginji”, koja je pritiskala, ali nije mogla do pobedonosnog gola.

Najbliža tome Atalanta je bila u 75. minutu kada je Luis Murijel sjajno gađao iz slobodnog udarca, ali je Vojčeh Ščešnji nekako odbio loptu do stative.

U samoj završnici Teun Kopmajners je promašio dve velike šanse, prvu u 89. minutu, a drugu u 92.

Do kraja je Juve defanzivom uspeo da odbrani bod i odnese ga u Torino, ali takav kukavički pristup nikako se nije dopao navijačima slavnog kluba.