Fudbaleri Juventusa pobijedili su na Allianz stadionu u prvom kolu Serije A ekipu Sassuola rezultatom 3:0 te tako najavili velike stvari u novoj sezoni italijanskog prvenstva.

Od početka utakmice igralo se otvoreno na obje strane, a posebno su bili opasni gosti koji su uz veći posjed lopte i često dolazili u prilike za postizanje gola.

Međutim, realizacija im je bila slaba za razliku od Juventusa koji je uspio dva puta doći do pogotka u prvom poluvremenu. Prvi gol u sezoni za Staru damu postigao je novi igrač Di Maria i to na sjajan način volejom nakon centaršuta Alexa Sandra.

Dvije minute prije odlaska na odmor Vlahović je udvostručio prednost Juventusa golom iz penala kada je pucao snažno po sredini gola. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Samo šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno ekipi iz Torina da dođe do drugog gola. Opet su u glavnim ulogama bili Di Maria i Vlahović. Argentinac je sjajno prošao u šesnaesterac gostiju te loptu uz dosta sreće dobacio do Vlahovića koji se odlično snalazi i postiže treći Juventusov gol.

I do kraja utakmice smo gledali zanimljivu utakmicu s dosta prilika na obje strane, ali više nije bilo promjene rezultata.

Juventus u drugom kolu gostuje Sampdoriji, dok će Sassuolo ugostiti Lecce.