Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su savladali Finiks Sanse rezultatom 100:95 i tako upisali prvu pobedu ove sezone.

Lejkersi su popravili utisak iz prvog kola i posle poraza od Denvera predvođenim Nikolom Jokićem su bili bolji od ekipe Sansa, koja je bila oslabljena na ovom meču.

U ekipi iz Finiksa nije bilo Devina Bukera i Bredlija Bila.

Sansi su mnogo bolje ušli u meč i posle uvodnih deset minuta došli do dvocifrene prednosti (18:30). Lebron je sa 11 poena u drugoj četvrtini uspeo da vrati Lejkerse u egal i na poluvremenu su imali samo posed zaostatka – 48:52.

Oscilirala je igra ekipe iz Los Anđelesa i u završnici treće četvrtine, kada je Finiks serijom 9:2 uspeo da vrati dvocifrenu prednost pred poslednjih 10 minuta igre (72:84).

U poslednjoj deonici su se uloge promenile, jedini raspoložen je bio Kevin Durent, koji je postigao skoro sve poene Sansa u četvroj četvrtini (Džordan Gudvin je postigao dva poena), koju su Lejkersi dobili 28:11 i tako došli do pobede.

Lejkerse su predvodili Entoni Dejvis sa 30 poena i 12 skokova i Lebron Džejms sa 21 poenom, devet asistencija i osam skokova. Rasel je dodao 14 poena, a Ostin Rivs 10.

U ekipi Finiksa najefikasniji je bio Kevin Durent sa 39 poena uz 11 skokova. Erik Gordon postigao je 15 poena, Džoš Gudvin 14, Džoš Okogi 10 poena uz osam skokova, a Jusuf Nurkić četiri poena uz devet skokova.

Lejkersi u narednom meču gostuju ekipi Sakramento Kingsa, dok Sansi dočekuju Jutu Džez.