Ekipa Manchester Uniteda doživjela je neočekivan i šokantan poraz od Wolvesa na svom terenu u meču 21. kola engleskog Premiershipa rezultatom 1:0 i to nakon što su u finišu meča primili gol.

Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj dominaciji gostiju, a Crveni đavoli su teško dolazili do opasnih situacija i Ronaldo i Cavani u napadu nisu imali nijednu pravu šansu da postignu gol.

Jedine dvije prilike vrijedne napominjanja u prvom poluvremenu imali su gosti, a prijetili su Samedo u 19. te Jimenez u 25. minuti.

Najbolju šansu na utakmici Manchester United je imao u 68. minuti kada je rezervista Bruno Fernandes bio sam u kaznenom prostoru gostiju, ali je njegov silovit udarac pogodio prečku.

Ubrzo nakon toga Ronaldo je postigao gol glavom, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kazna za veliki promašaj Brune stigla je u 82. minuti. Moutinho je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, a onda preciznim prizemnim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže danas odličnog i raspoloženog De Geae koji nije imao nikakvu šansu.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio i Manchester United je doživio novi poraz, šesti u ovoj sezoni.

Pored toga, Crveni đavoli imaju devet pobjeda i četiri remija, a s osvojenih 31 bodom iz 19 mečeva oni su trenutno na sedmoj poziciji. Wolves je, s druge strane, s tri današnja boda došao do brojke od 28 bodova i zauzimaju osmu poziciju.