Fudbaleri Milana i Juventusa su remizirali u derbiju 23. kola italijanske Serije A rezultatom 0:0.

Susret na San Siru je bio izuzetno tvrd, te nismo vidjeli previše prilika na njemu.

Milan je u susretu koji nije ispunio očekivanja bio malo bolji, imao je četiri udarca u okvir gola za razliku od gostiju koji nijednom nisu šutirali u okvir Maignanovog gola.

Najbolju priliku za Milan propustio je Rafael Leao u 20. minuti susreta kada je iz peterca šutirao, no Wojciech Szczesny je sjajno odbranio njegov udarac.

Važan trenutak utakmice desio se u 28. minuti kada je Zlatan Ibrahimović zbog povrede desne noge morao napustiti teren i zamijenio ga je Olivier Giroud.

Šveđanin je povrijedio list i u narednim danima ćemo saznati koliko će biti van stroja.