Fudbaleri Milana plasirali su se u osminu finala Lige Evrope iako su večeras u gostima poraženi od ekipe Rena rezultatom 3:2 u revanš meču plej-ofa nokaut faze ovog evropskog takmičenja.

Milan je izborio plasman u osminu finala LE, pošto je prije nedjelju dana na svom terenu pobijedio rezultatom 3:0.

Fudbaleri Rena poveli su 1:0 u 11. minutu večerašnjeg meča pogotkom Benžamena Burižoa. Milan je do izjednačenja stigao u 22. minutu golom srpskog reprezentativca Luke Jovića.

Domaći su poveli 2:1 u 54. minutu iz penala, a u strijelce se upisao Burižo. Na 2:2 je izjednačio Rafael Leao u 58. minutu.

Jović je u 66. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, a poslije intervencije iz VAR sobe dosuđen je novi penal za Ren. Burižo je dva minuta kasnije ponovo pogodio iz penala za 3:2. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata. Jović je odigrao cijli meč za Milan.

Tuluz i Benfika odigrali su večeras u Francuskoj bez golova, ali je klub iz Lisabona izborio plasman u osminu finala LE, pošto je u prvom meču slavio sa 2:1.

Žrijeb osmine finala Lige Evrope biće održan sutra od 12 časova u Nionu.