Fudbaleri Milana pobijedili su na stadionu “Giuseppe Meazza” u velikom gradskom derbiju u okviru 24. kola Serije A ekipu Intera rezultatom 2:1 te su se tako u potpunosti vratili u igru za titulu prvaka Italije.

Počelo je žestoko budući da je Inter već u 10. minuti došao do gola preko Dumfriesa, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda. Nastavio je Inter s napadima. Barella je u 26. minuti pucao pored gola, dok je malo kasnije Maignan dobro odbranio udarac Dumfriesa.

Prvu i jedinu priliku za Milan u prvom poluvremenu propustio je Tonali, ali je Handanović sjajno intervenisao, baš kao i golman Rossonerra tri minuta kasnije nakon pokušaja Martineza.

Ipak, iz tog kornera Inter dolazi do zasluženog vodstva kada je nakon gužve u šesnaestercu lopta došla do Perišića koji je posprema u mrežu za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice gledali smo pravu uspavanku sve do posljednjih 15 minuta meča kada je Milan napravio veliki preokret, a režiser je bio sjajni Giroud.

Prvo je u 75. minuti pogodio za 1:1 nakon što je inteligentno ispratio akciju svojih saigrača, a samo tri minute kasnije je postavio konačnih 1:2 sjajno se oslobodivši svog čuvara i matiravši nemoćnog Handanoviča.