U 3. kolu kvalfikacija za Svjetsko prvenstvo nogometaši Srbije pobijedili su gostovanju selekciju Azerbejdžana rezultatom 2:1, a junak je bio dvostruki strijelac Aleksandar Mitrović.

Ništa nije ukazivalo na tešku utakmicu po goste koji su poveli vrlo lijepim golom Aleksandra Mitrovića u 16. minuti, ali su se Srbi nakon vodećeg pogotka povukli, što im se u nastavku osvetilo.

U 59. minuti Filip Kostić je srušio Makhmudova u svom kaznenom prostoru nakon čega je dosuđen penal, a isti igrač je preuzeo odgovornost i s bijele tačke je pogodio za 1:1.

Izabranici Dragana Stojkovića uzaludno su napadali sve do 81. minute i kada se činilo da neće slaviti, Mitrović je devet minuta prije kraja postigao još jedan krasan gol za 2:1 i veoma važan trijumf.

U grupi H u istom terminu odigran je još jedan meč, a Slovenija je napravila veliki kiks i neočekivano je poražena na gostovanju protiv Kipra sa 1:0. Gol odluke postigao je Pittas u 42. minuti.