Fudbaleri Monce i Torina su remizirali (1:1), u okviru 12. kola Serije A, a srpski reprezentativac Ivan Ilić je upisao prvi pogodak ove sezone.

Izabranici Igora Jurića su imali vođstvo, pogotkom Ilića u 55. minutu, ali samo deset minuta kasnije su ispustili prednost i podelili bodove sa Moncom.

Pored Ilića, šansu je dobio i drugi srpski reprezentativac – Nemanja Radonjić u završnici meča.

Monza je dobro ušla u meč i već u 11. minutu mogla do vođstva, kada je Andrea Kolpani pokušao da iznenadi Vanju Milinković-Savića u kaznenom prostoru, ali je lopta otišla pored desne stative.

U nastavku je mogao i Torino do pogotka, Rikardo Rodrigez je zatresao mreću, ali mu je gol poništen zbog faula u 26. minutu.

Do poluvremena, Monca je imala još jednu šansu da ugrozi gol srpskog čuvara mreže, ali nije pošlo za rukom ni Robertu Gaglijardiniju u završnici prvog dela igre.

Torino je mnogo bolje otvorio drugi deo meča i već u 55. minutu došao do vođstva. Duvan Zapata je dodao do Ivana Ilića, koji je rutinski prosledio loptu u dalji desni ugao za 1:0.

Dva minuta kasnije na drugoj strani je Kolpani mogao do pogotka, ali je još jednom siguran bio Milinković-Savić na golu.

Ipak, u 65. minutu Kolpani je uspeo da savlada čuvara mreže Torina i donese izjednačenje ekipi Monce.

Bilo je izjednačeno i u nastavku, dobru šasnu da vrati prednost gostima imao je Ilić u 80. minutu, ali nije iskoristio zicer. Njegov udarac je odbranio Di Gregorio, dok je u prvom minutu nadoknade Vanja spasao Torino, kada je odbranio šansu Valentina Karbonija.

Na kraju su ekipe podelile bodove. Monca se nalazi na devetom mestu sa 17 bodova, dok Torino ima bod manje na 11. poziciji Serije A.

U narednom kolu, Torino gostuje Bolonji, a Monca putuje na Sardiniju, gde ih očekuje duel sa Kaljarijem.