Fudbaleri Partizana ostvarili su trijumf na gostovanju Radničkom u Kragujevcu rezultatom 1:0 (0:0).

Tim Gordana Petrića umalo je prosuo nova dva boda, ali je spas stigao u 88. minutu kada je Bibars Natho pogodio posle odbitka za trijumf crno-belih.

Partizan se vratio na sedam bodova zaostatka za Crvenom zvezdom, protiv koje se sastaje već u sredu.

Taj “večiti” derbi igra se u sredu, 31. avgusta, od 20.00 na stadionu u Humskoj ulici.

Postojala je mogućnost za Partizan da, u slučaju kiksa u Kragujevcu, ostane na devet bodova minusa što bi ga gotovo izvesno izbacilo iz šampionske trke.

“Parni valjak” je još jednom bio trom i bez pravog goriva, a igrači sve više izgledaju premoreno i bez imalo samopouzdanja.

Debi je upisao 700.000 evra plaćeni Hamidu Traore, ali pred njim je tek period adaptacije i nije uspeo da se istakne ničim vrednim pomena.

Petrić je protiv Radničkog odlučio da se vrati na sistem igre sa dvojicom štopera i četvoricom u poslednjoj liniji, ali mu to nije baš ništa donelo.

Iako je igrao Bibars Natho od starta, pa sve do kraja, malo kreacije je bilo. Rikardo Gomeš je ponovo igrao pod blokadama, kao i na Malti, što se videlo i bio je potpuno odsečen od ostatka tima.

Radnički je u većem delu meča bio opasniji i konkretniji, a iz finiša prvog poluvremena će žaliti za šansom Stoiljkovića, baš u momentima kada je odbrana gostiju iz Beograda bila na konopcima.

Partizan je u drugom delu polako pojačavao pritisak, ali nije uspevao da dođe do izgledne situacije za gol.

Tek je ulaskom Kvinsija Meniga postao opasniji, a upravo je Holanđanin u 87. minutu imao sjajnu šansu, ali je Leković odbranio.

Usledio je korner iz kog je Saničanin visoko skočio i tukao glavom, Leković ponovo odbranio, a odbitak je u mrežu smestio Natho, koji je prvi put posle dugo, dugo vremena bio na terenu ceo meč.

Partizan je do kraja uspeo da se odbrani i došao je do druge vezane prvenstve pobede i skoka na tabeli do 8. pozicije sa 11 bodova.

Radnički ostaje u plej-aut zoni sa devet bodova, ali i dve utakmice više od crno-belih.