Joel Embiid se jučer ponovo pojavio u sastavu Philadelphije 76ersa nakon što je propustio devet utakmica zbog pozitivnog testa na koronavirus. Sixersi su dobili samo dvije od tih utakmica bez Embiida.

Kamerunski centar zbog bolesti iza sebe ima komplikovan period pa je morao zaboraviti na košarku i nije mogao pomoći saigračima u proteklih nekoliko sedmica.

Embiid i Sixersi su se mučili tokom većine utakmica na gostovanju protiv Minnesote Timberwolvesa u Wells Fargo Centru, a na kraju su poraženi rezultatom 121:120 nakon čak dva produžetka.

Međutim, Embiid je lično bio zadovoljan. Zvijezda Sixersa je uživala u igri protiv Wolvesa zbog povratka na parket, a nakon meča se prisjetio iskustva kroz koje je prošao s koronavirosom budući da je patio od problema s disanjem i glavoboljom, za koju kaže da je bila gora od migrene.
“Ta korona me je jako pogodila. Mislim, stvarno sam mislio da neću uspjeti. Bilo je tako loše. Zahvalan sam što uopšte sjedim ovdje ispred vas”, rekao je na konferenciji za medije Embiid koji je inače vakcinisan.

Karl-Anthony Towns, koji je učestvovao u tučnjavi s Embiidom tokom utakmice prije nešto više od dvije godine, gdje su oba igrača izbačena i suspendovana, rekao je da mu je drago što vidi Embiida ponovo zdravog.
“To je veće od košarke. Vidio sam ljude kako umiru od toga”, rekao je Towns, čija je majka Jacqueline umrla od komplikacija od korone u aprilu 2020. godine.

Embiid je pogodio samo jedan od četiri šuta u prvih osam minuta i trebalo mu je vremena da pronađe ritam protiv Timberwolvesa. U posljednjoj četvrtini je postigao 25 poena te meč okončao s rekordnih 42 poena. Imao je 12/23 šut iz igre, a 16/21 sa slobodnih bacanja. Na kraju je skupio i 14 skokova za 45 minuta igre.