Košarkaši Nuggetsa pobijedili su u Denveru ekipu Detroit Pistonsa rezultatom 104:91, a u dresu pobjedničkog tima još jednom je briljirao srbijanski centar Nikola Jokić.

Naime, nedostajale su mu dvije asistencije i jedan skok da upiše nevjerovatni peti triple-double u nizu.

U ključnim trenucima ubacio je čak devet od posljednjih 14 poena Denvera, a na kraju je utakmicu okončao s 34 poena, devet uhvaćenih lopti i osam asistencija. Srbijanski košarkaš tako nije uspio oboriti rekord legendarnog Wilta Chamberlaina po broju uzastopnih triple-doublova. On je 1968. godine u šest uzastopnih utakmica imao takav učinak.

Inače, Nuggetsi su nakon veoma neizvjesnog prvog poluvremena uspjeli da se odvoje uoči posljednjih 10 minuta, a onda i da sačuvaju tu prednost, iako je Detroit krenuo u veliki povratak koji se na kraju nije desio.

Osim Jokića, kod Denvera su se istakli Barton s 14 i Gordon s 13 poena. Detroit je, s druge strane, dobro rasporedio učinak pa čak četiri košarkaša imali 18 poena – Cunningham, Joseph, Lyles i Stewart.

Denver je na šestom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 24 pobjede i 21 porazom, dok je Detroit pretposljednji na Istoku s omjerom 11-35.

Ova dva rivala će za dva dana odigrati i novi međusobni duel, s tim da će Detroit biti domaćin.