Srpski košarkaš Nikola Jović upisao je prvi nastup u NBA ligi ove sezone.

Jović je iskoristio šansu koju mu je ukazao Erik Spolstra, a na terenu je u porazu od Minesote (106:90) proveo 21 minut.

Nikola je imao učinak od osam poena (3/6 iz igre, 2/4 za tri), četiri asistencije, jednu ukradenu loptu i 11 uhvaćenih lopti, čime je bio najbolji skakač u redovima Majami Hita.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Tajler Hiro sa 22 poena, pet skokova i četiri asistencije, dok je Vem Adebajo bio još dvocifren sa 19 poena.

Kod Timbervulfsa je bilo nekolicina raspoloženih igrača, pre svih Nez Rid, koji je ubacio 25 poena, te imao još osam skokova.

Entoni Edvards je dodao 19 poena i sedam asistencija, Majk Konli 14 poena, baš koliko i Rudi Gober, koji je dodao i 14 skokova. Po 12 su ubacili Kajl Anderson i Karl-Entoni Tauns, koji je imao i 10 skokova.

Majami je dobro krenuo utakmicu, stekao rano vođstvo, da bi se Minesota u drugom kvartalu vratila.

Tokom treće četvrtine domaći su maltene konstantno imali prednost, da bi u poslednjem periodu uspeli da se odlepe, steknu dvocifreno vođstvo i privedu susret kraju.

Minesota sada ima skor 1-1, dok je Majami na 1-2 i naredni meč igra protiv Milvokija u utorak.