Regularni dio NBA lige ulazi u samu završnicu.

Večeras su košarkaši Denvera stigli do nove pobjede, 52. u sezoni (23 poraza) i tako nastavili borbu sa Oklahomom i Minesotom (51-22) za prvo mjesto na Zapadu.

Nagetsi su rutinski savladali Klivlend sa 130:101, a ponovo je blistao Nikola Jokić koji nezadrživo grabi ka trećoj MVP tituli. Desetak utakmica do kraja Srbin je vodeći na ovoj listi ispred Luke Dončića.

Iako je bio pod upitnikom za ovaj meč Soborac je upisao novi tripl-dabl, 23. u sezoni. Susret je završio sa 26 poena, 18 skokova i 16 asistencija za nešto više od 34 minuta igre. Već na poluvremenu je imao 14 poena, 9 skokova i osam asistencija, a do tripl-dabla je stigao na polovici trećeg perioda poslije kojeg je i riješeno pitanje pobjednika jer je Denver vodio 101:77.

Pored Jokića u pobjedničkom timu su se istakli Redži Džekson (19), Majkl Porter (19) i Keldvel Poup (22). Kod Kavalirsa je prvo ime bio Evan Mobli sa 23 poena.